piątek, 27 marca 2015

Rozdział 3 1/2

-Otwieramy podręczniki na stronie 123.-powiedziała pani od języka polskiego.
Właśnie dzisiaj pokaże całemu światu swoje opowiadanie, panicznie się boje. A jeśli jej się nie spodoba i powie "To jest najgorsze opowieść jakie czytałam" lub "Co to ma być?! To nawet nie jest... po prostu brak mi słów." Do końca lekcji zostało 10 minut. Każda sekunda była bliska, mojej porażki. Schowałam ręce między uda, aby nie było widać ich drżenia. Tik, tak. Czemu ten czas leci tak nieubłaganie? Nie dawno miałam historie z panem Katowickim, spoko profesor, fajnie prowadzi lekcji. A jak zostaje na chwila czasu to puszcza nam filmy z YouTube o wojnach, jak dawniej ludzie żyli. Nawet nie może sobie wyobrazić ile filmów jest YouTube!
Koło mnie siedzi Alicja Zdrojka ruda nastolatka z wielkimi zielonymi oczyma. Jest  najpopularniejszą dziewczyną oczywiście po Agacie. Zerknęłam na tył, moja przyjaciółka patrzała w okno a dokładnie na parking, gdzie stały samochody nauczycieli.
Jeśli nie będzie uważała znowu będzie pisała testy poprawkowe. Na pewno zastanawiacie się ile ona pisała już tych testów. Opowiem wam dlaczego Agata się nie uczy i ubiera się no jak... oczywiście za przeproszeniem jak dziwka. Wszystko zaczęło się w pierwszej klasie gimnazjum.
Agata ubierała się tak jak ja czyli bluza i rurki, a włosy spięte w koński kucyk. Uczyła się dość dobrze trafiała jej  się czasem czwórka lub piątka. Nie uwierzycie jaka była wtedy szczęśliwa. Jak myślicie jak powinna zareagować samotna matka, pracująca w pocie czoła? Każdy z was odpowie, że byłaby dumna z dziecka lub chwaliła wniebogłosy. Cóż a mama Agaty... ciężko mi to opowiadać ale chcę abyście znały dobrze tą historie.
-Hej mamo!- krzyknęła Agata z korytarza.
-Cześć córciu. 
Agata ściągnęła kurtkę,obuwie i ruszyła prosto do salonu gdzie zazwyczaj przesiadywała matka po swojej żmudnej pracy. Pracowała jako kelnerka, więc cały dzień miała wolny.
Nastała już jesień, zniknęła zieleń, ciepłe dni.Więc czas brać się na naukę, ona lubiła się uczyć! A teraz już nie.. Matka leżała na kanapie oglądając jakiś stary serial puszczany już wiele razy. Znała go już na pamięć. Piękna kobieta o słaby charakterze, musiała wybrać pomiędzy dwoma chłopcami. Nuda. Wolała oglądać komedie, zwłaszcza "Przepraszam,którędy na front?" albo "Seksmisja".  To były jej ulubione filmy. Nawet nie wiecie jaki normalny widok sprawiał jej mamy leżącej na kanapie z piwem w ręku.
-Mamo! Mamo zgadnij jaką dzisiaj dostałam ocenę z matmy ze sprawdzianu o  pierwiastkach i potęgach!-piszczała wesoła. Mogła tańczyć, śpiewać albo zrobić gwiazdę której jeszcze nie umiała.
-No nie wiem.- powiedziała chłodnym głosem. Wzięła potężny łyk piwska.
-Zgadnij proszę!- obróciła się w miejscu. 
 -Dziecko powiedz,a nie tańczysz jak idiotka.- wolną ręką próbowała wstać z marnym skutkiem- co tak stoisz jak słup soli? Pomóż mi wstać debilko.
Agata posłusznie wyciągnęła dłoń. Objęła ja i szybki ruchem stała koło niej.
-Ja dostałam czwórkę...- Nie wiedziała czy był to dobry moment a mówienia oceny, czuła,że zaraz coś się stanie złego.
-Ty głupia krowo! Na więcej cię nie stać?!- spojrzała na swoje niebieskie skarpetki, które dostała od ojca. Nie widziała taty od ponad trzech lat, wiedziała, że ma nową żonę i synka o imieniu Jan.
-Ale..- wyjąkała, serce zaczęło jej przyspieszać.
-Żadnych ale! Patrz się na mnie jak ci mówię!- lewą ręka podniosła jej podbródek a prawą, która nagle była wolna (wcześniej było piwo) walnęła mocno w policzek. Dziewczyna upadła, jej godność marzenia wszystko co wiąże się z normalną rodziną zniknęło jednym ruchem ręki. Matka nagle zesztywniała, zrozumiała co się stało i próbowała ją  przepraszać.Ale dziewczyna szybkim ruchem wstała i pobiegła do pokoju, zamykając się przed czystym złem.
============================================
 Hej wszystkim o to rozdział 3 1/2! Przepraszam, że tak krótki ale nie miałam dzisiaj  weny. :(
Komentujcie, udostępniajcie, zapraszajcie! Zapraszam oczywiście na mojego aska gdzie możecie się więcej o mnie dowiedzieć --->http://ask.fm/KingaJaniszewska :)
Życzę wam miłego dnia! Nie zapomnij zostawić komentarza ! <3

4 komentarze: