piątek, 3 kwietnia 2015

Rozdział 6

Siedziałam na łące.
Nie wiem skąd tam się wzięłam. co tutaj robię po prostu tu jestem. 
Wiosenny wiatr rozgościł się na moich włosach, musiałam kilka razy zabierać włosy z twarzy.
Tutaj jest tak pięknie, rzeka płynie, ptaszki śpiewają. Czuję się jak w raju. Starałam się objąć to wszystko. Żałowałam, że nie posiadam wzroku sokoła, ptak dostrzega najmniejsze elementy. A ja? Musiałam przymrużyć oczy, aby dostrzec malutką myszkę idącą w stronę czekoladowych oczu..
Stop. Czekoladowe oczy w krzakach? Co!? Wstałam chwiejnie, kilka chwil zajęło mi zdobycia równowagi. Gdy stałam już normalnie, ruszyłam w stronę przepięknych oczu. Nie mogłam przestać się na  niej na patrzeć. Wydają się takie znajome a zarazem obce. Nie patrząc gdzie stawiam stopy, ruszyłam w stronę białych róż. Kiedyś babcia mówiła mi o kolorach kwiatów..
-Babuniu? Czemu dziadziuś daje ci zawsze białe kwiaty?- babcia usiadła na przeciwko swojej dziesięcioletniej wnuczki.
-Bo one oznaczają miłość skarbie.
-A co inne kolory kwiatów, której coś oznaczają?- przytaknęła- Powiedz plooosze! 
-Kremowe kwiaty  to kolor neutralny, który oznacza szacunek i sympatię, uczucia na tyle nieokreślone, że kolor ten jest odpowiedni dla każdej osoby.Bladoróżowe kwiaty oznaczają zainteresowanie, uwielbienie i platoniczny zachwyt.
Różowe kwiaty oznaczają przyjaźń. Podarowanie różowych kwiatów wyraża wobec obdarowanej osoby przyjacielskie uczucia. Pomarańczowe kwiaty to kolor oznaczający sympatię, ale także niepewność. Czerwone kwiaty  to oznaka i symbol miłości. Kwiaty w takim kolorze dajemy tym, których kochamy i którzy są dla nas najważniejsi. Żółte kwiaty  symbolizuje kłamstwo, fałsz, zazdrość – czyli uczucia negatywne. Lepiej nie dawać kwiatów w tym kolorze na Walentynki. Herbaciane kwiaty to kolor niezobowiązujący, oznacza sympatię. Fioletowe kwiaty oznaczają zapomnienie, żal i smutek. Kwiaty w fioletowym kolorze w przypadku miłości symbolizują jej koniec. Rozumiesz mnie skarbie?
-Tak,babciu? A ja kiedyś ten dostanę biały kwiatek?
-Oczywiście, że dostaniesz wnusiu.- pogładziła policzek małej Elenki. 
                                                               * * *
Otworzyłam oczy.
Leżałam w swoim pokoju, przykryta kocem. Nie przypominam sobie aby przykrywała się kocem. Dziwnie. Przetarłam oczy pięściami. Gdy wzrok przyzwyczaił się do pół mroku, kalecz nie odnalazłam lampkę. Która raziła oczy. Koło lampki, stała kartka adresowana do mnie.
Otworzyłam ją a tam;
                          Urocza spałaś, nie chciałem księżniczki budzić więc przykryłem cię kocem i zostawiam telefon do Morisa. Spił dobrze  dzieciaku.                      
                                         G.

Musiałam kilka razy przeczytać wiadomość aby zrozumieć jej treść. Gabriel tutaj był i mnie przykrył kocem oraz nazwał księżniczko jak miło.  Wstałam z wygodnego łóżka. Poleżałabym ale jestem głodna. Nie jadłam ponad 12 godzin,  Nawet nie zdałam sobie z tego sprawy. Wzruszyłam ramionami. Zegar wybił godzinę 00.00. Hmm.. pięknie przespałam połowę dnia. Na bosaka ruszyłam w korytarz. Myślałam, że będzie ciemno. Tu paliły się pojedyncze lampki dające wystarczająco dużo światła. Miałam do wyboru dwie strony. Prawą i lewą. Wybrałam lewą.  Niestety po paru chwilach trafiłam na pusty zaułek.   Obróciłam się pięta w drugą stronę. Oczywiście zaczęła pracować moja wyobraźnia. Musiałam kilka razy odwrócić się za siebie czy kto za mną idzie. Po czwartym razie walnęłam się mocno w czoło. Po korytarzu przeszło echo. Dotarłam do schodów.
Ta część domu nie była oświetlona więc musiałam ostrożnie stąpać. Pierwszą schodek pokonałam. Czas na drugi. Gdy nagle znikąd męska ręka zakryła mi usta. Krzyk ugrzązł mi w gardle. Stała sparaliżowana. Oddech nieznajomego poruszał delikatnie moje włosy...    
====================================================================
O to rozdział 6!
Mam nadzieje, że wam się spodobał ! Nie zapomnijcie zostawić komentarza to dla mnie wena do pisania! <3  Jeśli macie do mnie jakieś pytania to zapraszam na mojego aska ---->http://ask.fm/KingaJaniszewska
Życzę wszystkim miłego dnia <3 :D

6 komentarzy: